Türkiye’de İslam İktisadı ve Finansı Alanında Üniversite-Sektör İşbirliği Çalıştayı

10 February 2022

İslam İktisadı ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSİFAM), İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM), Türkiye Katılım Bankaları Birliğinin (TKBB) ve İslam İktisadı Araştırma Merkezi’nin (İKAM) ortaklaşa düzenlediği “Türkiye’de İslam İktisadı ve Finansı Alanında Üniversite-Sektör İşbirliği” Çalıştayı’nda akademi ve sektörün sorunları karşılıklı olarak müzakere edilecektir.

Üniversitelerin İslam İktisadı lisans ve lisansüstü bölümlerinden bir çok akademisyenin ve İslam İktisadı alanında faaliyet gösteren, sektörden bir çok temsilcinin çalıştaya katılması bekleniyor.  Çalıştayda Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri İsmail Vural, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İSİFAM Müdürü ve İKAM Direktörü Prof. Dr. Necmettin Kızılkaya, Sabahattin Zaim Üniversitesi İSEFAM Müdürü Prof. Dr. Metin Toprak açılış ve selamlama konuşmalarını gerçekleştirecek.

“İslam İktisadı ve Finansı Alanının Genel Durumu ve Sektör ile İlişkisi” ve “İslam İktisadı ve Finansı Alanında Üniversite Sektör İşbirliğinin Geliştirilmesi” olmak üzere 2 oturumda müzakereler gerçekleştirilecek.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nden Doç.Dr. Zeynep Hafsa Orhan, Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan Semih Sel ve Katılım Emeklilikten Yasemin Gözeler konuşmacı olarak katılım sağlayacak. Konuşmaların ardından kapanış ve genel değerlendirme oturumu birlikte program sona erecek.

Çalıştaya katılım için kayıt formunun doldurulması zorunluluğu bulunuyor.

Kayıt Formunu Doldurmak İçin Tıklayınız

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ