TUJISE 6. Sayı 1. Cilt Çıktı

08 March 2019

Turkish Journal of Islamic Economics 6. sayı 1. cilt çıktı. TUJİSE, İslam İktisadı ve Finansı’nın her boyutundan araştırmalarını, tarihini, teorik temellerini, İslami Fıkıh ile ilgisini, uygulanabilir araçlarını ve uygulamalarını bir araya getirme konusundaki kararlılığını sürdürüyor. TUJİSE, İslam İktisadı’nın göze çarpan, deneyimli akademisyenleri ile gelecek vadeden araştırmacılarına yan yana olabilecekleri bir araştırma platformu sağlamaktadır.

Derginin yeni sayısı İslam İktisadı disiplininden seçkin isimler tarafından yazılan farklı temaları ve teorik yaklaşımları içeren beş makale ve beş kitap değerlendirmesi içermektedir. TUJİSE, İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM) tarafından yayınlanan iki yıllık bir dergidir. İkam, İslam İktisadı’nda nitelikli araştırma yapmak amacıyla kurulmuş, aynı zamanda tecrübeli ve genç akademisyenlere bir platform sağlamaktadır.

Yetkin fikir ve teori üretme çabalarına ve İslam Ekonomisini ayrı bir disiplin olarak geliştirmeye yönelik pratik araçlar geliştirme konusuna da yardımcı olmaktadır.

Sorularınız için : editor@tujise.org

İncelemek için tıklayınız: https://www.tujise.org/

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ