TUJISE 5. Sayı 1. Cilt Çıktı

25 April 2018

Turkish Journal of Islamic Economics 5. sayı 1. cilt çıktı. TUJİSE, İslam İktisadı ve Finansı’nın her boyutundan araştırmalarını, tarihini, teorik temellerini, İslami Fıkıh ile ilgisini, uygulanabilir araçlarını ve uygulamalarını bir araya getirme konusundaki kararlılığını sürdürüyor. TUJİSE, İslam İktisadı’nın göze çarpan, deneyimli akademisyenleri ile gelecek vadeden araştırmacılarına yan yana olabilecekleri bir araştırma platformu sağlamaktadır.

Fatih Varol, From Developmentalism to Neoliberalism: The Changing Role of the State and Development of Islamic Business and Finance in Turkey
Yusuf Dinç, The Effect of Retail Loans on Bank Profitability: A Comparative Empirical Analysis
Muhammad Akram Khan, Methodology of Islamic Economics: From Islamic Teachings to Islamic Economics
Ahmet Efe, Economic Sociology of Islam According to The Risale-i Nur
İlker Köç, Interest Rate Risk in Interest-free Banks An Empirical Research on Turkish Participation Banks
Ines Khammasi & Khoutem Ben Jedidia, Do Islamic Banking Standards Convey More Financial Transparency than Conventional Banking Ones?

Derginin yeni sayısı İslam İktisadı disiplininden seçkin isimler tarafından yazılan farklı temaları ve teorik yaklaşımları içeren yedi makale içermektedir. TUJİSE, İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM) tarafından yayınlanan iki yıllık bir dergidir. İkam, İslam İktisadı’nda nitelikli araştırma yapmak amacıyla kurulmuş, aynı zamanda tecrübeli ve genç akademisyenlere bir platform sağlamaktadır.

Yetkin fikir ve teori üretme çabalarına ve İslam Ekonomisini ayrı bir disiplin olarak geliştirmeye yönelik pratik araçlar geliştirme konusuna da yardımcı olmaktadır.

Sorularınız için : editor@tujise.org

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ