Temel Hazıroğlu

Temel Hazıroğlu

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünü bitirdi. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.
Türkiye Emlak Bankası’nda Programcı, Sistem Analisti, Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1986- 1991 yılları arasında Albaraka Türk’te Bilgi İşlem Müdürü olarak görev aldı. 1992-1995 döneminde serbest ticaret ve müşavirlik yaptı. 1996 yılında Albaraka Türk’te tekrar göreve başlayarak Bilgi İşlem Müdürlüğü ile Personel ve İdari İşler Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu.
2003 yılında Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 2003 yılından 2017 yılına kadar İnsan Kıymetleri, Eğitim ve Organizasyon, Performans ve Kariyer Yönetimi, İdari İşler ile İnşaat ve Emlak birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü. 2017 yılında Mali İşler, Finansal Raporlama, Stratejik Planlama ve Süreç Yönetimi ve Organizasyon birimlerinden sorumlu CFO olarak görev yaptı.
İlk yazısı 1979 yılında Babıali’de Sabah gazetesinde yayınlandı. Mevcut siyasal ve toplumsal yapıyı irdeleyen analizlerini ve İslâmi hareketi odak alan yeni yöntem ve model önerilerini içeren yazılarını çeşitli gazete ve dergilerde yayımladı. Temel Hazıroğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ