Şükrü Alkan

Şükrü Alkan

1971 Erzincan Kemah doğumludur. İlk orta ve lise tahsilini İstanbul’da bitirmiş yüksek okulu AÖF halkla ilişkiler mezunu olarak tamamlamıştır.
Ticaret hayatına ilk okul dahil yaklaşık tüm yaz tatillerinde bir yerlerde çalışarak başlamış, lise bitince 1,5 yıl teknik hırdavat piyasasında tezgahtar olarak çalışmıştır. 1978 yılında kurulmuş aile şirketi olan tekstil giyim aksesuarları satan dükkanda 1989 da işe başlamıştır. Daha sonra imalat-ithalat-ihracat birimlerini şirkete katarak kendi markalarıyla kendi sektörlerinde öncü firma olarak o günden bugüne aile şirketinde kardeşi ile beraber devam etmektedir. Ayrıca 2000 yılında tekstil promosyon firması kurarak ayrı bir ekiple bu sektörde de öncü olma gayreti içerisindedirler. Halen AKAL Tekstil şirketinde İcra Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir. İş ve sosyal hayatında prensiplere önem veren Alkan bu yönü ile birçok STK kuruluşunda bulunmuş ve halen yöneticilik yapmaktadır.
Üyesi olduğu kurumlar: İGİAD kurucu başkanlığı, İLKE mütevelli üyeliği, MÜSİAD YİK üyesi. İTO Meclis üyesi, İKV İktisadi Kalkınma Vakfı YK üyesi, Kemah Tan köyü Vakıf ve Dernek eski dönem başkanlığı, Mazlumder, Yeşilay, İDSB, YEKDER, PROMOTÜRK, vs. üyelikleri devam etmektedir. Alkan, evli ve beş çocuk babasıdır.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ