Sivil Toplumun On Yılı 2010-2020 Rapor Sunumu Yaklaşıyor

08 February 2021

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı (İLKE Vakfı), kurulduğu günden bu yana toplumu tanıma, anlama, toplumun ihtiyaçlarından haberdar olarak iş üretme ve problemlerin çözümüne ilişkin yaptığı çalışmalara “Sivil Toplumun On Yılı Alan İzleme Raporu (2010-2020)” ile bir yenisini daha ekliyor.

Raporda Türkiye sivil toplumunun on yıl öncesinden günümüze kadar geniş bir analizi yapılıyor. Türkiye’deki sivil toplumun son on yılda devletle ilişkisinin nasıl seyrettiğine ilişkin ve 15 Temmuz öncesi ve sonrası geçirilen değişikliklere de değiniliyor.

2020 yılına damgasını vuran Covid-19 salgınının sivil toplum kuruluşlarına etkisi ve pandemi döneminde gösterdikleri performansın da incelemesi yapılıyor. Ayrıca farklı alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının son on yılına ilişkin inceleme yazıları da mevcut.

Türkiye sivil toplumunun kronikleşen sorunları ve son dönemdeki gelişmelerden kaynaklanan bazı dönüşümlere temas edilen “Sivil Toplumun On Yılı Alan İzleme Raporu (2010-2020)” ile mevcut sorunlara kurumsal ve yapısal vizyon önerileri de sunuluyor.


İLKE Vakfı Kıdemli Araştırmacısı Merve Bircan Altınsoy'un moderatörlüğünde İLKE Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Erdoğmuş, İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Torlak'ın katılımıyla Sivil Toplumun On Yılı Alan İzleme Raporu (2010-2020), 9 Şubat 2021 Salı günü İLKE Vakfı Youtube kanalı üzerinden gerçekleşecek yayınla kamuoyuna duyurulacak.


DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ