Prof. Monzer Kahf IKAM İslam İktisadı Araştırma Merkezi'ni Ziyaret Etti

20 January 2018

Son 4 yıldır İslam Ekonomisi ve Finans alanına katkılarıyla tanınan Önemli İslam Ekonomisti Prof. Monzer Kahf, 4 Ocak 2018 Perşembe günü IKAM İslam İktisadı Araştırma Merkezi'ni ziyaret etti.

Bu önemli konuğa, İKAM'ın başlangıcı, amaç ve hedefleri, faaliyetleri ve kuruluşunun bir yılı içinde yaptığı istisnai ilerleme hakkında bilgi verildi. Kahf, B IKAM Başkanı Prof. Lütfi Sunar tarafından karşılandı ve ardından karşılıklı çıkar çatışmalarının tartışıldığı İKAM yönetim kurulu toplantısıyla bir görüşme yaptı. Katılımcılar ILKE Sekreteri Kadir Yaman, Asst. Prof. Hafsa Orhan, Ahsan Şafiq ve Ozan Maraşlı.

Konuk , İKAM ve kardeş örgütleri hakkında bilgilendirildi ve yeni bina gösterildi. Bunu, Türk Siyasetinden günümüz İslami İktisat Devletine kadar değişen konular tartışıldığı akşam yemeği izledi.

Monzer Kahf hakkında. 20. yüzyılda bazı Müslüman akademisyenler hayatlarını ve fikirlerini İslam ekonomisi ve finansal sistemler üzerine geliştirmeye feda etti. Dr. Monzer Kahf da onlardan biri. İslam Şeriatının ve yasalarının seçkin bir ekonomisti, danışmanı, öğretmen ve uzmanı olarak bilinir. Dr. Monzer Kahf, ABD vatandaşı ve ailesiyle birlikte Westminster'de yaşıyor. Halihazırda Katar, Hamad bin Khalifa Üniversitesi'nde İslam Ekonomisi ve Finans profesörüdür.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ