Mehmet Babacan

Mehmet Babacan

4 Ekim 1981 tarihinde Malatya’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisat (İng.) bölümünde lisansını, Clemson University John E.Walker Department of Economics’de yüksek lisansını ve Marmara Üniversitesi İktisat (İng.) Anabilim Dalı bölümünde doktorasını yapan Mehmet Babacan, çalışma hayatına ABD’deki Clemson Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak başladı.
Türkiye’ye döndükten sonra kariyerini, İstanbul Ticaret Üniversitesinde Öğretim Görevlisi, Öğretim Üyesi, Bölüm Başkanı ve Merkez Direktörü olarak sürdürdü. Eş zamanlı olarak SETA- İstanbul Ekonomi Bölümünde Araştırmacı olarak görev yaparken Ekim 2014’te T.C. Başbakanlık Başbakan Müşavirliğine atandı. Babacan’ın uluslararası ticaret ve yönetişim, iktisadi büyüme ve politik-iktisat başta olmak üzere çeşitli alanlarda yayın ve projeleri, araştırma metinleri ve konferans sunumları bulunmaktadır.
Dr. Mehmet Babacan, 1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Mehmet Babacan 1 Mayıs 2017 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Denetleme Kurulu üyeliğine tekrar seçilmiştir.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ