Mahmut Bilen

Mahmut Bilen

Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Teorisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Mahmut Bilen, lisans öğrenimini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı. Prof. Dr. Bilen, Yüksek Lisans öğrenimini 1994 yılında, Doktora öğrenimini ise 2002 yılında yine aynı üniversitede tamamladı.

Prof. Dr. Mahmut Bilen, Sakarya Üniversitesi Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğü ve Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü yaptı.

1993 yılında başlamış olduğu Sakarya Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünde Araştırma Görevlisi, 2002 ile 2011 arasında aynı yardımcı doçent olarak görev yaptı. 2011 yılında iktisadi gelişme alanında Doçent olan Bilen, Ağustos 2016’dan itibaren Sakarya Üniversitesi İktisat bölümünde profesör oldu. Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı’na atanan Prof. Bilen, halen bu görevini sürdürmektedir.

Yayınlanmış çok sayıda eseri bulunan Bilen, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı’na atanan Prof. Bilen, halen bu görevini sürdürmektedir.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ