İslam İktisadı Bibliyografyası Yenilendi

15 November 2021

Türkiye’de “İslam iktisadı” düşüncesinin külli bir şekilde inşası için yetkin fikir ve teorilerin üretilmesini teşvik etmeyi ve yeni çalışmalara zemin teşkil etmeyi amaçlayan İKAM'ın araştırmacıların istifadesine sunmak amacıyla oluşturduğu İslam İktisadı Bibliyografyası’nın arayüzü yenilendi.


Sadece Türkiye’de değil dünyada da en büyük ve en geniş İslam İktisadı kaynakçasına sahip olan "İslam İktisadı Bibliyografyası" özellikle son 40 yılda üretilmiş makale, dergi, kitap bölümü, rapor, konferans bildirisi ve tez olarak 8.000’den fazla eserin künye bilgisini içeren İslam İktisadı Bibloyografyası’nın arayüzü araştırmacıların daha verimli kullanabilmesi için yeniden düzenlendi. 


Her bir eserle ilgili oluşturulan en az 5 anahtar kelimenin yanında, araştırmacılar bu bibliyografya sayesinde—finans, düşünce tarihi, fıkıh, uluslararası iktisat, maliye gibi—çok geniş bir alan başlığı kategorisinde arama yaparak ilgili literatürlerdeki tüm eserlere rahatça ulaşabilecekler. Her ay güncellenen veri tabanına sahip bibliyografya ile kullanıcılar literatürdeki güncel metinlere de rahatlıkla erişebilecekler. Arama motoru ise kullanıcılara, anahtar kelime, başlık, alan, konu ve tarihe göre arama yapma ve farklı filtrelerle aramaları özelleştirebilme imkânı sunuyor.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ