İslam İktisadı Bibliyografyası Açıldı

14 October 2018

İslam İktisadı Bibliyografyası 13 Ekim 2018'de İLKE Derneği'nde gerçekleşen tanıtım toplantısıyla açıldı. İKAM dünyanın en geniş İslam İktisadı bibliyografyasını alanın ilgililerine ulaştırıyor. Proje İKAM Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Lütfi Sunar başkanlığındaki bir ekip tarafından yürütülmüştür. Ekibin daimi üyeleri Ahsan Shafıq (Marmara Üniversitesi), Abdullah Talha (Sakarya Üniversitesi) ve Enver Alsan (Marmara Üniversitesi)’dan oluşmaktadır.
İKAM’ın açıklamalı bibliyografyası, özellikle son kırk yıl boyunca yayınlanmış olan İslam İktisadı ve Finansı alanındaki yaklaşık 8000 eseri içeren bir veri tabanıdır. Eklenen kaynaklar arasında kitaplar, kitap bölümleri, dergi makaleleri, raporlar, konferans bildirileri ve tezler yer alıyor.
Bibliyografya web sitesi Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde kullanılabilir. Kullanıcılar anahtar kelime, başlık, alan, konu ve tarihe göre aramalar yapabilir ve farklı filtreler kullanarak aramalarını özelleştirebilirler. İKAM, bu projeyi sürekli olarak sahada üretilmekte olan yeni eserleri dahil ederek genişletmeyi planlamaktadır. Arapça, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Endonezya dilinde ve Malayca gibi diğer dillerde yazılmış eserlerin eklenmesi de planlanmaktadır.
İslam İktisadı Bibliyografyası için tıklayınız: http://biblio.ikam.org.tr/

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ