İKAM Temsilcimizin Pakistan Ziyareti

30 October 2017

İslam Ekonomisi Araştırma Merkezi (IKAM) temsilcileri, bu yıl IKAM ve benzer düşünce kuruluşları arasındaki ilişkiyi arttırma taahhüdüyle dünyanın çeşitli yerlerindeki İslam Ekonomisi ve Finans Kuruluşlarını ziyaret etti.

Bu ziyaretler serisinin sonuncusu 19 Ekim 2017 Perşembe günü temsilcimiz Ahsan Shafiq'in Pakistan'daki Uluslararası Teknoloji Yönetimi Üniversitesi'ne (UMT) yaptığı ziyaretle gerçekleşti. Temsilcimiz, UMT İslam Bankacılığı Enstitüsü'ne davet edildi ve bölümün İslam Ekonomisi ve Finans çalışmalarını geliştirme konusundaki hedefi hakkında bilgi aldı. Ahsan Şafik'in yanı sıra, toplantıya IIB Başkanı, Dr. Rukhsana Kalim ve öğretim görevlileri katıldı.

Ahsan Shafiq, katılımcılara İKAM'ın ortaya çıkışı, amaçları, hedefleri ve etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. IKAM Başkanı, Lütfi Sunar adına IIB Başkanı'na İKAM'ın çıkarmış olduğu TUJISE dergisi, tanıtım kitapçığı ve bir hediye takdim etti. UMT'den öğretim görevlileri, sınırlı bir süre içinde IKAM'ın hızla ilerlediğini takdir ederek ortak projeler geliştirmek istediklerini dile getirdi. Bu karşılıklı işbirliğini başlatmak için kısa süre içinde Mutabakat Muhteviyat imzalanmasına karar verildi.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ