İKAM M. Akram Khan İle Röportaj Yaptı

15 July 2017

İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM) ve İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ortaklığında gerçekleştirilen İslam İktisadı Metodoloji dersi için Pakistan'dan gelen M. Akram Khan İKAM ile röportaj yaparak İKAM'ın alana yaptığı katkıları övdü.

Pakistan eski bürokratı olan Akram Khan, İslam Ekonomisi disiplininin karşılaşacağı zorlukları ve gelecekteki umutlarını İKAM ziyareti sırasında sorularımıza cevap verirken açıkladı. İslam Dünyası'nın mevcut durumu ile ilgili görüşlerini aktaran M. Akram Khan İslam İktisadı alanının henüz geleceği için iyimser bir hava, parlak bir gelecek gördüğünü ifade etti. İslam İktisadı Araştırma Merkezi'nin (İKAM) İslam İktisadı Disiplinine yönelik katkılarını özellikle takdir etti. Sorularımıza cevap verirken, genç bilim adamlarını İKAM'ın öğrenciler arasında bilgi, araştırma ve eğitim standartlarını geliştirme yönünde sunduğu çok yönlü fırsatlardan yararlanmaya da çağırdı.

Muhammed Akram Khan, Pakistan (1966) ve İngiltere (1967) yüksek lisans derecelerini almış ve Denetim Genel Müdürlüğü'ne katılarak Genel Sekreter Yardımcısı (1999-2002) pozisyonuna yükselmiştir. Mali Teftiş ve kamu maliyesinin çeşitli yönleri hakkında 46 araştırma makalesi bulunmaktadır. İslam İktisadının çeşitli yönleri hakkında 20 kitap, 55 araştırma makalesi ve yaklaşık 100 kitap incelemesi yayınladı. 2013 yılında Edward Elgar (İngiltere ve ABD) tarafından yayınlanan "İslam İktisadının Sorunları: Mevcut Durumu ve Gelecekteki Gündeminin İncelenmesi" adlı eserini yayınladı.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ