İKAM Ekibi Malezya'yı ziyaret etti

13 September 2017

İKAM & İLKE yöneticileri, 8-12 Eylül 2017 tarihlerinde Malezya'yı ziyaret etti. Heyet Malezya'da İslam Ekonomisi ve Finansı alanında çalışmalar yürüten önemli organizasyonları, kurumları ve üniversite bölümlerini ziyaret etti. ICIFE, INCEIF, ISRA, Tabung Haji, IFSB ve FAA gibi kuruluşlar ve IIUM'daki KENMS bölümü bu kapsamda öne çıkan kurum ve kuruluşlar olarak zikredilebilir. İKAM ve İLKE heyetinin Malezya ziyaretini izleyen ilk gününde, onuruna ICIFE (Uluslararası İslami Finans Eğitimcileri Konseyi) tarafından bir akşam yemeği düzenlendi. İLKE Mütevelli Heyeti Başkanı Davut Şanver, İKAM Başkanı Lütfi Sunar, ve İLKE Mütevelli Heyeti üyesi Nihat Erdoğmuş'tan oluşan heyet, hem İKAM hem de ICIFE'nin çalışmaları ve iki kurum arasındaki işbirliği imkanı konusunda fikir alışverişinde bulundu.

11 Eylül 2017'de İKAM & ICIFE arasında her iki organizasyonun başkanlarının da katıldığı bir toplantıda, ortak araştırma ve projelerin imkânını tartışmak üzere bir araya gelindi.
Heyet daha sonra INCEIF ve ISRA (İslami Finans Uluslararası Şeriat Araştırmaları Akademisi) kurumlarını ziyaret edip Başkan ve Baş Araştırmacı ile bir araya gelerek kurumlar arasında işbirliğinin yollarını tartıştılar.
İKAM ve İLKE yöneticileri Tabung Haji'de ilginç ve bilgilendirici ziyaretler gerçekleştirerek Hac hizmet yöneticisi ve İslami fon yöneticisi tarafından heyete Tabung Haji’nin hizmetlerinden bahsedildi.

Ziyaretlerinin son gününde İKAM heyeti, kurumların ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeler sırasında IFSB (FAO) ve Mali İşbirliği Ajansı (FAA) ile potansiyel işbirliğini ele aldı. Yapısal tartışmalar, fikir alışverişinde bulunurken ortak hedefler paylaşan kurumlar arasındaki benzer ziyaretlerin sürekliliği konusunda temenniler belirtildi.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ