İKAM Dersleri Muhammad Akram Khan ile Devam Ediyor

30 June 2017

İslam İktisadı Metodolojisi: İKAM'ın düzenlediği yoğunlaştırılmış dersler dizisinin üçüncüsü Muhammad Akram Khan ile devam ediyor. 5-6 Temmuz’da İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ortaklığında düzenlenecek olan ders 09.30-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

İslam iktisadı tartışılmaya başlandığı ilk günlerinden bu yana pek çok meydan okumaya maruz kalmış ve günümüze değin bu meydan okumalara belirli düzeylerde cevap verebilmiştir. Bilimsel yaklaşımın en temel meselelerinden olan metodoloji konusu, İslam iktisadı alanının da ilk günlerinden beri en dikkat çeken ve önemli meselesi olmuştur. Ana akım iktisadın varsayım ve metodolojisinin İslami ilimlerin klasik metodolojisi ile çeşitli biçimlerde çelişmesi, metodoloji tartışmalarının çekirdeğini oluşturmuştur. Bu mezkûr tespitler ışığında Muhammad Akram Khan ile yapacağımız dersimizde İslam İktisadı Metodolojisi çerçevesindeki konular konuşulacak.

Muhammed Akram Khan, Pakistan (1966) ve İngiltere’de (1967) lisansüstü derecelerini aldı ve Pakistan Denetim Genel Müdürlüğü'ne katıldı. Denetim ve Kamu Maliyesi ile ilgili çeşitli konularda 15 kitap ve 46 araştırma makalesi yayınladı. İslam ekonomisinin çeşitli yönleri hakkında 20 kitap, 55 araştırma makalesi ve yaklaşık 100 kitap incelemesi yayınladı. 2013 yılında Edward Elgar yayınevi (Birleşik Krallık ve ABD) tarafından "What is Wrong with Islamic Economics: Analysing the Present State and Future Agenda" başlıklı kitabı yayınlandı.

İslam İktisadı ve onun müstakil meselelerini konuşmak üzere 5-6 Temmuz’da İKAM’da düzenlenecek olan etkinliğimiz 09.30-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

"İKAM Ders"leri için herhangi bir ücret talep edilmemektedir ve dersin sonunda katılımcılarımıza sertifika verilmektedir.

Not: Program İngilizce olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru için tıklayınız

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ