İKAM Albaraka Türk Katılım Bankası'nı Ziyaret Etti

14 April 2017

İKAM’ın İslam İktisadı alanındaki çalışmalarını tanıtmak ve genişletmek üzere kurumsal ziyaretleri devam ediyor. İKAM Başkanı Lütfi Sunar ve İKAM Yürütme Kurulu Üyesi Necmettin Kızılkaya Albaraka Türk Katılım Bankasını ziyaret etti.

Albaraka Türk yöneticileri tarafından samimi bir biçimde ağırlanan İKAM heyeti ilk olarak Banka Genel Müdürü Sn. Melikşah Utku ile görüşmeler yaptı. Görüşmede Katılım Bankacılığı ve İslami Finansın güncel ve tarihsel meseleleri, güncel iktisadi meseleler, İKAM ve Albaraka Türk arasında karşılıklı işbirliği imkânlarının geliştirilmesi, İslam İktisadı Araştırma Merkezi’nin faaliyetleri, İKAM tarafından düzenlenen İslam İktisadı Atölyesi çalışmaları ve İKAM bünyesinde yeni kurulmuş olan İktisat Yayınlarının gelecek faaliyetleri konuşuldu.

Banka genel müdürü Melikşah Utku’nun ardından Genel Müdür Yardımcısı Sn. Temel Hazıroğlu ziyaret edildi. Ziyaret sırasında İKAM ve Albaraka Türk faaliyetlerinin yanı sıra Temel Hazıroğlu’nun yeni yayınlanmış olan “Katılım Ekonomisi” kitabı ve akademik konular çerçevesinde samimi bir sohbet yapıldı.

Ziyaretlerde İKAM bünyesinde yeni kurulmuş olan İktisat Yayınlarından çıkan ilk dört kitap Melikşah Utku ve Temel Hazıroğlu’na hediye edildi.

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ