2022 İSLAM İKTİSADI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR!

30 September 2022
Bu yıl beşincisi verilecek olan İslam İktisadı Ödülleri, İslam İktisadı alanındaki çalışmaları desteklemek ve nitelikli çalışmaları teşvik etmek amacıyla verilmekte ve kamuoyu tarafından da büyük bir ilgiyle takip edilmektedir. Ödüller 2018 yılından itibaren her yıl araştırma, katkı, uygulama ve tez olmak üzere 4 kategoride verilmektedir.
 
İslam İktisadı Araştırma Ödülü; her yıl alanda özgün araştırmalar gerçekleştirmiş kişi veya kurumlara verilirken İslam İktisadı Uygulama Ödülü; İslam iktisadının, çeşitli şekillerde hayatın farklı alanlarında uygulanmasıyla gelişmesine özgün katkılar sunmuş, yenilikçi uygulamalara veriliyor. İslam İktisadına Katkı Ödülü; İslam iktisadı alanına yapmış oldukları katkılarla toplumda öncü kişi veya kurumlara veriliyor. İslam İktisadı Tez Ödülü ise bu alanda lisansüstü çalışmalarını sürdüren ve yürütmüş oldukları tez çalışmalarıyla alanının teorik boyutuna olduğu kadar pratiğe de katkıda bulunan genç araştırmacılara veriliyor.

Her yıl kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilen İslam İktisadı Ödülleri bu yıl da sahiplerini bekliyor. Almış olduğu başvurular neticesinde, jüri tarafından titizlikle değerlendirilerek ödül sahipleri belirlendi. İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM) tarafından 14-16 Ekim tarihlerinde İstanbul Üniversitesinde düzenlenecek olan 10. İslam İktisadı Atölyesinde bu seneki İslam İktisadı Ödülleri sahiplerini bulacak.
 
Açılış Programı ve Ödül Töreni
14 Ekim 2022 / 19.00
İstanbul Üniversitesi, Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezi
 
Atölye Oturumları
15 ve 16 Ekim 2022 / 09:30-16:00
İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Doktora Salonu
 
 

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ