TUJISE Artık İKAM Bünyesinde Yayımlanıyor

28 April 2017

Turkish Journal Of Islamic Economics (TUJISE) yılda iki kez yayınlanan uluslararası hakemli bir dergi olarak artık İKAM bünyesinde yayınlanacak. İslam İktisadı alanında zengin bir içerik ve güçlü bir bilim kuruluna sahip olan TUJISE, İKAM bünyesine katıldı.

İktisat Yayınlarının kuruluşunun ardından İngilizce yayın yapan Türkiye İslam İktisadı dergisi TUJISE, İKAM yayıncılık faaliyetlerine dahil edilerek büyük bir ilerleme kaydedilmiştir.

2016 Aralık’ta kurulan İKAM, kurulduğu günden bu yana İslam İktisadı alanında yapılan akademik faaliyetleri geliştirme ve destekleme kapsamında dersler, konferanslar, sempozyumlar, çeviri faaliyetleri, ülke raporları, bibliyografya çalışmaları gibi pek çok akademik faaliyetlerde bulunmakta olup, bu faaliyetlerin bir adım daha ötesine geçerek, alanın Türkiye’deki kurumsal altyapısını güçlendirmek amacıyla İktisat Yayınları’nı ve TUJISE’yi bünyesinde yayınlamaya başlıyor.

Dergi, İslam İktisadı Okulu’nu desteklemeyi, geliştirmeyi ve en geniş manada anlaşılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Okulun bu temel fikri çerçevesinde hususan İslam Ülkelerini konu alan teorik ve uygulamalı çalışmalar, alan taraması, metodoloji ve iktisat tarihi analizleri, simülasyon temelli analizler, kitap ve makale değerlendirmeleri, ilahiyat ve disiplinler arası iktisadi çalışmaların yayınlanması hedeflenmektedir.

Dergi sayfasına gitmek için linki tıklayınız: http://www.tujise.org

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ