İslam İktisadı Ödülleri 2022 Başvuru Çağrısı

dl_bavuru ars_site

İKAM İSLAM İKTİSADI ÖDÜLLERİ 2022

BAŞVURU ÇAĞRISI


İLKE İslam İktisadı Araştırma Merkezi (İKAM), 2022 İslam İktisadı Ödülleri için başvuru almaya başladı. İKAM İslam İktisadı Ödülleri her yıl bir defa İslam İktisadı alanında gerçekleştirilen ilmi çalışmaları ve uygulamaları teşvik etmek için verilir. Ödüller; İslam iktisadı çalışmalarının daha derinlikli ve uzun soluklu bir şekilde sürdürülmesini, mevcut iktisadi sorunların çözülmesine yönelik yeni açılımların ortaya konmasını ve hem teori hem de uygulama alanında yeni ve nitelikli çalışmaları teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

İslam iktisadı konusunda bilimsel çalışma ve araştırmalar, bu alanda ortaya konan öncü uygulamalar ve alana hem ilmi hem de fiili katkılar yapmış olmak bu ödülün kapsamını oluşturmaktadır. İKAM İslam İktisadı Ödülleri dört temel başlık altında verilmektedir.

  1. İslam İktisadı Araştırma Ödülü; bu ödül her yıl alanda özgün araştırmalar gerçekleştirmiş kişi veya kurumlara verilmektedir. Ayrıca, İKAM Ödül Komitesi, kamuoyuna ilan ederek her yıl özel bir alan veya konu belirleyerek bu ödül için çağrıya çıkabilir.

  2. İslam İktisadı Uygulama Ödülü; İslam iktisadının, çeşitli şekillerde hayatın farklı alanlarında uygulanmasıyla gelişmesine özgün katkılar sunmuş yenilikçi uygulamalara verilir.

  3. İslam İktisadına Katkı Ödülü; İslam iktisadı alanına yapmış oldukları katkılarla toplumda öncü kişi veya kurumlara verilir.

  4. İslam İktisadı Tez Ödülü; İslam İktisadı Tez ödülü, bu alanda lisansüstü çalışmalarını sürdüren ve yürütmüş oldukları tez çalışmalarıyla alanının teorik boyutuna olduğu kadar pratiğe de katkıda bulunan genç araştırmacılara verilir.

Lütfen başvuru yapmadan ödül yönergesini buradan okuyunuz. Ödüller için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2022’dir.BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

DESTEKLEYEN KURULUŞLAR

DİĞER SİTELERİMİZ